Koty lubią szproty

paź 4, 2018 | Rozmowy, Slider | 0 komentarzy

Koty lubią szproty, ale to Ty decydujesz jakie ryby im serwujesz.

Kochając swoje zwierzęta chcemy dla nich jak najlepiej, staramy się zapewnić im spokojny kąt, oraz rozrywki, ciepłe miejsce i pyszne jedzenie. Są członkami naszych rodzin, przyjaciółmi, śpią przy nas, pocieszają i rozśmieszają. Świat nie kończy się jednak na naszym kocie.

Frodo i morski ekosystem

Chcąc upewnić się, że jedzenie, które serwujemy naszym kotom pochodzi ze sprawdzonych źródeł, warto szukać na opakowaniach niebieskiego znaku MSC,  gwarantującego, że ryby wchodzące w skład karmy pochodzą ze zrównoważonych połowów. 

Szukaj znaku MSC na puszkach i przy stoiskach z owocami morza.

Dlaczego warto wybierać produkty ze znakiem MSC?

Wybierając produkty ze znakiem MSC chronisz zasoby mórz i oceanów oraz dbasz o ekosystem. Sytuacja jest bowiem alarmująca, aż 90% ławic jest przetrzebionych do tego stopnia, że stanowi to zagrożenie dla ekosystemu. Ryby i owoce morza z certyfikatem MSC pozwalają w mniejszym stopniu wpływać na ekosystem morski, zachowując równowagę populacji dziko żyjących ryb. Jedak nie tylko ryby zyskują na Twojej konsumenckiej świadomości, dbanie o zrównoważony połów wpływa pozytywnie także na ptaki, ssaki morskie oraz inne zagrożone gatunki.

Oprócz zwierząt zyskują też ludzie. Produkty pochodzą ze sprawdzonych źródeł, więc nie musisz martwić się o ich jakość.  Poza tym 1/10 ludzi na świecie utrzymuje się, bezpośrednio lub pośrednio, z rybołówstwa.  Pustoszenie oceanów zagraża przybrzeżnym rybackim społecznościom i gospodarkom w wielu regionach na świecie. Zmieniasz świat. Wybierając certyfikowane produkty, zachęcasz sprzedawców i rybaków do zainteresowania się zrównoważonymi połowami. Dzięki Twoim świadomym decyzjom może nie zabraknie ryb w przyszłości.

Z tego, co udało mi się na dzień dzisiejszy potwierdzić, to certyfikat MSC można znaleźć na karmach rybnych dla kotów firmy: Sheba, Yarrah, Vitakraft, Cesar, IAMS, Pussycat, Coshida i Winston.

Koniecznie zajrzyj po więcej informacji na oficjalną stronę organizacji MSC Polska.